Nasza Gazeta w Irlandii Puchar dla MyCork Soccer Team. - Portal Polonii w IrlandiiPortal Polonii w Irlandii

Puchar dla MyCork Soccer Team.

Finał rozgrywek o CBSL Shield rozegrany został na stadionie piłkarskim Turners Cross, tym samym na którym swe mecze rozgrywa pierwszoligowy zespół Cork City FC. W MyCork Soccer Team niewielu graczy grało w swej dotychczasowej karierze na porównywalnym obiekcie. Osiągnięcie finału rozgrywek o CBSL Shield przez, reprezentującą Polonię, drużynę MyCork było wielkim sukcesem, tym większym iż nasz zespół powstał zaledwie 3 miesiące temu. Naszym finałowym przeciwnikiem był faworyt rozgrywek CBSL, kilkukrotny zwycięzca ligi i pucharu zespół Marlboro Trust.

Punktualnie o 11:00 sędzia tego spotkania, Billy Noonan, rozpoczął grę. Już w drugiej minucie MyCork przeprowadził skuteczny kontratak, Łukasz Cebula uruchomił szybkim podaniem Darrana Bennisa który wpadł w pole karne, po czym podał do niepilnowanego Grzesia Witowskiego, nasz napastnik uderzył z pierwszej piłki w dolny róg bramki wyprowadzając zespół MyCork na prowadzenie. Szybko strzelona bramka podziałała na nasz zespół uspokajająco – teraz to przeciwnik musiał zaatakować. Marlboro Trust osiągnęło lekką przewagę z której jednak niewiele wynikało. To MyCork stwarzał większe zagrożenie pod bramką przeciwnika gdyż kolejno Łukasz Cebula, Patryk Olszewski i Arek Szklarczyk mogli strzelić bramki. Niestety dla nas albo oddawaliśmy niecelne strzały albo dobrze bronił bramkarz przeciwników. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W przerwie przeprowadzone zostały 2 zmiany w naszym zespole, za napastników Łukasza Cebulę i Grzesia Witowskiego weszli Tomek Dudek i Victor Mate, też gracze przedniej formacji.

Plan naszej drużyny był prosty – przejmować piłkę w okolicach naszego pola karnego i uruchamiać napastników szybkim podaniem. Niestety przez pierwsze 25 minut drugiej połowy trwało oblężenie naszej bramki. Zespół Marlboro Trust stworzył sobie kilka okazji do zdobycia gola, na nasze szczęście mieliśmy w bramce Michała Szulca który bronił jak natchniony i wprowadzał nerwowość w szeregach przeciwnika swoimi paradami. Po okresie dominacji Marlboro Trust zaczęliśmy wreszcie wyprowadzać kontry, jedna z nich pozwoliła nam na strzelenie drugiej bramki. Victor Mate otrzymał dokładne podanie z głębi pola, po kilkunastometrowym sprincie znalazł się w polu karnym jednak zamiast uderzać zdecydował się na podanie do zupełnie niepilnowanego Darrana Bennisa który ze spokojem umieścił piłkę w bramce Marlboro Trust. Przeciwnik był w totalnym szoku – grał przecież lider Premier Division z beniaminkiem I Division. Gracze Marlboro Trust próbowali jeszcze atakować, robili to jednak bez przekonania, a poza tym nasza formacja obronna była w końcówce meczu nie do przejścia. Po 96 minutach wspaniałej walki sędzia zakończył ten pojedynek. Na trybunach, gdzie większość kibiców stanowili Polacy, wybuchła ogromna radość – zdobycie CBSL Shield jest pierwszym sukcesem polskiej piłki nożnej w Cork. Sukcesem niespodziewanym ale jednocześnie w pełni zasłużonym.

Chcielibyśmy, jako drużyna, podziękować wszystkim kibicom za wspaniały doping, mamy też nadzieję że równie licznie będziecie przychodzić na nasze ligowe mecze Wink Mecz finałowy o CBSL Shield.

Skład wyjściowy: Michał Szulc – Robert Ponichtera, Paweł Białoń, Piotr Bajcer- Darran Bennis, Grzegorz Sienicki, Tomasz Bajkowski, Patryk Olszewski, Arek Szklarczyk – Łukasz Cebula, Grzegorz Witowski.

Rezerwowi: Sebastian Jasiński, Kuba Świderski (wszedł w 89 minucie za Patryka Olszewskiego), Tomasz Dudek (wszedł w 45 minucie za Łukasza Cebulę), Victor Mate (wszedł w 46 minucie za Grzegorza Witowskiego), Wojtek Dąbrowiak Pozostali gracze naszego zespołu: Piotr Wachowski, Łukasz Matusiak, Łukasz Bodek, Krzysztof Tołoczko, Paweł Bajerski, Rafał Andrzejewski, Paweł Hruściel.

Bramki zdobyli: Grzegorz Witowski (‘2), Darran Bennis (’80) Żółte kartki: Patryk Olszewski, Grzegorz Sienicki, Tomek Dudek Tekst: Jacek Nalborski